П’ятниця, 14 Червня, 2024
Суспільство

Чоловік став жертвою шахраїв, в результаті чого позбувся своїх заощаджень

За його словами, в один момент у нього перестав працювати мобільний, допоки краянин почав з’ясовувати причини несправності з його карткового рахунку зникла заробітна плата. За допомогою він звернувся до правоохоронців.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Тернопільської області.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження відповідно до ч.1 ст. 185 ККУ – «Крадіжка». Суть афери телефонних шахраїв у тому, щоб отримати саме дублікат вашої сім-карти. Після цього зловмисник може зламувати вашу електронну пошту, особисті кабінети на банківських сайтах та інше.

Шахрай вистежує номер телефону майбутньої жертви й набирає її з проханням передзвонити. Потім дзвінки повторюються, але вже з двох інших номерів. Відразу після цього, аферист звертається за дублікатом сім-карти до оператора в сервісному центрі.

Оператор просить назвати номери трьох останніх вхідних дзвінків і 1-2 вихідних. Після фіксування правильних відповідей, оператор видає псевдо-клієнту нову карту або дублікат діючої. А поки її справжній власник розбереться в чому справа, шахрай вже встигне отримати доступ до чужих ресурсів.

Залишити відповідь