Субота, 15 Травня, 2021
novyny.org@gmail.com
Світ

Папа Римський остаточно позбавив сану архієпископа Вашингтона

Все через звинувачення архієпископа
Теодора МакКарріка у сексуальних злочинах

Це означає що МакКарріку заборонили посилатися на себе як на священика публічно чи приватно. Після лаїцизації він позбавлений всіх прав і привілеїв священнослужителя, включаючи, теоретично, право на отримання фінансової підтримки від Церкви.

Історія МакКаріка була першим за понад 100 років випадком, коли член колегії кардиналів Ватикану покинув її добровільно.

У 2018 році 88-річного МакКарріка публічно звинуватили в сексуальному насильстві принаймні двох хлопчиків-підлітків і десятиліттях примусової сексуальної поведінки стосовно священиків і семінаристів.

Звинувачення були вперше оприлюднені в червні 2018 року, коли Нью-Йоркська архієпархія повідомила, що вона отримала «достовірне» твердження, що МакКаррік був причетний до сексуального насильства у 1970-х роках, коли виконував обов’язки нью-йоркського священика.

Серед обвинувачувачів МакКарріка ключовим є Джеймс Грейн, який 27 грудня 2018 року в Нью-Йорку дав свідчення перед офіційними представниками архієпархії. Грейн свідчив, що МакКаррік, будучи другом сім’ї, домагався його протягом кількох років, починаючи з 11 років. Він також стверджував, що МакКаррік вчинив деякі зловживання під час таїнства сповіді. Крім Грейна МакКарріка обвинуватили ще низка жертв.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.