Середа, 24 Липня, 2024
Події

50-ти річний литовець обдурив Facebook та Google на 121 мільйон доларів

Литовця визнали винним в організації шахрайської схеми, за допомогою якої він обманом отримав від Facebook і Google виплати на суму понад 100 мільйонів доларів.

Про це повідомляється на сайті U.S. DEPARTMENT OF JUSTICE.

Евальдас Рімасаускас зі спільником зареєстрували в Литві фейкову компанію, яка маскувалася під азіатського постачальника хардверних компонетни Quanta Computer. Після чого почали надсилати співробітникам двох вищезгаданих техногігантів електронні листи з вимогою погасити заборгованість.

Оплати за рахунками шахраї отримували на підроблені банківські рахунки, відкриті в Литві, а потім переводили на Кіпр і в інші офшори. Щоб завіряти переклади, вони надавали в банки підроблені документи і контракти.

Рімасаускас і його спільник впроваджували схему два роки – з 2013 по 2015 рік. За цей час литовцям вдалося виманити 23 мільйони доларів у Google і 99 мільйонів доларів у Facebook.

Рімасаускаса екстрадували з Вільнюса в США в серпні 2017 року. Однак подробиці цієї справи стали відомі тільки зараз. Обвинувачений визнав провину і погодився виплатити близько 49,7 мільйонів доларів, які він заробив на шахрайстві. Наступне слухання у справі призначено на 24 липня 2019 року. Йому загрожує найбільше покарання – до 30 років в’язниці.

Залишити відповідь