Середа, 17 Липня, 2024
Економіка

НБУ запровадив низку валютних послаблень для небанківських фінансових установ

Національний банк України дозволив небанківським фінустановам встановлювати власний курс валют.

Про це повідомляється в прес-релізі НБУ.

Нацбанк дозволив небанківським фінансовим установам встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ № 52 від 28 березня 2019 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, опублікованою на сайті центробанку. Постанова набуває чинності з 30 березня 2019 року.

Раніше небанківська фінансова установа мала використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.

Юрособам-нерезидентам тепер дозволено конвертувати усі гривневі кошти на ЛОРО-рахунках у валюту впродовж дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку у гривні на початок операційного дня. Це урівнює юросіб-нерезидентів у можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу щодо попереднього резервування гривні для купівлі валюти (режим Т+1).

Крім цього, уточнено норму щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що “чергова дата платежу” – це найближча дата, що визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, процентами, комісіями, зборами тощо).

Залишити відповідь