Середа, 24 Липня, 2024
Політика

Оприлюднені дані “Національного екзит-полу”: в другому турі Зеленський та Порошенко

Оголошені перші результати “Національного екзит-полу”, інформує “Укрінформ”.

Станом на 18:00 лідирують шоумен Володимир Зеленський – 30,4% голосів, чинний глава держави Петро Порошенко – 17,8% голосів і лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко – 14,2% голосів.

Такі дані Національного екзит-полу, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, оприлюднено на прес-конференції в Укрінформі 31 березня.

Далі йдуть Юрій Бойко — 9,8%, Анатолій Гриценко – 7,1%, Ігор Смешко – 6,4%, Олег Ляшко – 4,8%, Олександр Вілкул – 4,0%, Руслан Кошулинський – 1,8%.

Інші кандидати набирають менше 1% голосів виборців.

В екзит-полі брали участь виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини) та за винятком окупованих територій. Вибірка є репрезентативною для України в цілому й для її чотирьох регіонів (захід, центр, схід, південь). Кількість виборчих дільниць – 400. Обсяг вибірки – близько 17 тисяч респондентів. На кожній виборчій дільниці працювали по два або три інтерв’юери, усього їх залучено близько тисячі. Вони застосовували методику “таємного голосування”. Похибка вибірки не перевищує 2,5% для лідерів і в межах 0,5-1% для інших кандидатів.

Залишити відповідь