Субота, 13 Липня, 2024
Політика

Литва і Польща можуть домовитися про синхронізацію систем протиповітряної оборони

Перебуваючи з візитом у Вільнюсі, головнокомандувач армії Польщі Раймунд Анджейчак обіцяє розглянути можливість захищати об’єкти Литви за допомогою американських протиракетних комплексів Patriot, які купує Польща.

Про це повідомляє Delfi.

“Ми члени НАТО, у нас один повітряний простір – таким чином, для наших планів кордону не існує – немає межі навчань або військових операцій”, – сказав глава Генерального штабу армії Польщі.

“Звичайно, це залежить від планування. Якщо система буде досить дієвою, то ми зможемо домовитися, як синхронізувати наші системи ППО в Польщі та Литві”, – додав генерал-лейтенант.

У березні минулого року Польща оголосила, що придбає американські протиракетні комплекси великої дальності. Перші комплекси повинні бути доставлені до Польщі 2022 року, решта – 2024-го.

На цей момент у Польщі немає систем ПРО великої дальності, немає їх і в країнах Балтії, де оборона повітряного простору – це одна з найбільш слабких ланок.

За словами  Анджейчака, конкретно планувати інтеграцію систем Patriot можна буде після того, як Польща отримає перші ракети. “Є питання про системи управління місіями – як підтримувати оперативний зв’язок, а також щодо національних положень, тому що повітряний простір повинен управлятися належним чином, ефективно і безпечно”, – сказав офіцер.

“І все ж, якщо в оперативному відношенні це можливо, ми охоче обговоримо з литовцями, як дати відсіч стратегічним загрозам, що постають перед нами”, – сказав він.

Залишити відповідь