Четвер, 25 Липня, 2024
Політика

Європарламент розширив свої можливості по контролю морських газопроводів

Європейський парламент затвердив проект поправок до Газової директиви Європейського союзу, яка дозволить Брюсселю розширити можливості по контролю морських газопроводів, зокрема, російського “Північного потоку-2”

Про це повідомляється на сайті ЄП.

Євродепутати переважною більшістю (465 “за”, 95  “проти”, 68 депутатів утрималися) проголосували в четвер на користь документа на пленарній сесії ЄП.

Зміни передбачають поширення дії Газової директиви (частина Третього енергопакету ЄС) на газопроводи з третіх країн, але тільки на ті секції, які розташовані на території та в територіальних водах країни, де труба підключається до газотранспортної системи Євросоюзу. У ситуації з “Північним потоком-2” це буде означати, що за застосування правил ЄС до цього газопроводу буде відповідати – під наглядом Єврокомісії – Німеччина.

“Відтепер всі газопроводи з країн, що не входять в ЄС, включаючи “Північний потік-2”, повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.

Це призведе до посилення енергетичної безпеки на нашому континенті. Це завжди було головною метою Європейського парламенту, і я радий, що ми досягли цього”, – прокоментував ухвалене рішення глава комітету з промисловості, досліджень та енергетики, польський євродепутат Єжи Бузек.

“Змінені правила створять більш конкурентоспроможний газовий ринок ЄС, гарантуючи, що власники трубопроводів, які входять на територію ЄС, відокремлені від операторів газопостачання.  

Трубопроводи повинні стати доступними для інших операторів, як це вже діє відповідно до правил про внутрішні газопроводи ЄС. Споживачі виграють від більшої конкуренції та, отже, від зниження цін”, – ідеться у повідомленні парламенту щодо ухваленого рішення.

Після офіційного схвалення міністрами ЄС Газова директива буде опублікована в Офіційному журналі ЄС і вступить в силу через 20 днів.

У держав-членів Євросоюзу буде дев’ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність з цією директивою.

У ЄС хочуть, щоб поправки до директиви набули чинності до запуску “Північного потоку – 2”. Очікується, що газопровід введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Залишити відповідь