Четвер, 25 Липня, 2024
В КиєвіУкраїна

Субсидії у травні: кому треба повторно подавати документи

Субсидії на новий опалювальний сезон будуть перепризначатися у травні, як це відбувається щороку. Автоматично їх перепризначать для 3 млн домогосподарств. Однак деяким категоріям громадян потрібно буде повторно звернутися до органів соціального захисту, аби подати для цього необхідні документи – Заяву та Декларацію про доходи, пише “Вечірній Київ”

Про це повідомляє офіційний сайт Teplo.gov.ua.

– Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи, – говориться у повідомленні.

Згідно офіційної інформації, повторно документи у травні мають подати:

– Орендарі житла

– Внутрішньо переміщені особи

– Ті сім’ї, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб, а на тих, хто фактично проживає у помешканні

– Ті сім’ї, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких доходи або відсутні, або менші від мінімальної заробітної плати

– Ті сім’ї, у яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Ті сім’ї, в яких станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Літню субсидію розрахують на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Оскільки Міністерство соціальної політики не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

Залишити відповідь