Субота, 13 Липня, 2024
Світ

Україна і Франція вимагатимуть від Путіна звільнити Сущенка

Президенти України та Франції найближчим часом планують виступити з черговою ініціативою, вимагаючи від президента Росії Володимира Путіна звільнити кореспондента Укрінформу Романа Сущенка

Про це Президент Петро Порошенко заявив в інтерв’ю українським телеканалам.

“Мною було порушено питання і звільнення заручників, причому з президентом Франції Еммануелем Макроном я окремо порушив питання нашого журналіста, пана Сущенка. Він працював у Парижі, і перша леді Франції піклувалася про його долю. І Еммануель (Макрон – ред.) чітко зафіксував, що найближчим часом ми ще раз вийдемо з ініціативою для того, щоби Путін дотримався свого слова: звільнив українця Сущенка, і щоби він якнайскорше повернувся додому”, – зазначив Порошенко.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка на порушуення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

Залишити відповідь