Понеділок, Серпень 19, 2019
Освіта

В інклюзивній школі Миколаєва не працює ліфт через одну деталь

Комунальники не знають, коли він запрацює

В інклюзивній школі простоює ліфт, який змонтували для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. На підйомник у Миколаївській спеціалізованій школі “Академія дитячої творчост” витратили 2 мільйони гривень  і урочисто відкрили ще два роки тому. Але працювати він так і не почав. Тож учні на візках не можуть дістатися ні їдальні, ні бібліотеки, ні кабінетів на верхніх поверхах. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У п’ятикласниці Поліни вроджений ДЦП. Дівчинка вправно пересувається на візку, але лише по першому поверсі. Без допомоги – їдальня, бібліотека та спеціалізовані класи, до яких треба підніматися  сходами – для неї закриті.

Таких учнів в цій школі дев’ятеро, адже заклад один з перших запровадив в себе інклюзивну освіту. У кого з дітей легша форма ДЦП, підіймаються сходами, але з підтримкою  вчителів.

Ліфт тут встановили два роки тому для діток з порушеннями опорно-рухового апарату.  Для цього прибудували шахту з окремим входом для візочників. Відкривали підйомник урочисто за участю посадовців. Але він не працює, бо хоч його і відкрили урочисто, але комунальне підприємство, яке його встановлювало, так і не прийняло добудову в експлуатацію, каже директор школи.

“Я не можу сюди запустити дітей, бо в мене немає відповідних документів, а за життя дитини відповідає саме школа”, – каже Алла Матвєєва.

“Страждає повністю освітній процес. Не можемо задовольнити навчання дітей у спеціалізованих класах”, – додає її заступниця Світлана Вербицька.

Залишити відповідь

18 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.