П’ятниця, 30 Жовтня, 2020
novyny.org@gmail.com
Політика

Зеркаль у вівторок представила позицію України в Гаазі

Заступниця глави МЗС України Олена Зеркаль розповіла в Гаазі, як РФ порушує Конвенцію ООН з морського права.

Про це повідомила вона у Facebook.

Зеркаль повідомила, що Росія  протиправно збудувала міст через міжнародну протоку, утискає судна усіх країн, що прямують до українських портів чи з них, розкрадає українські енергоресурси в межах прав України на морських просторах, перешкоджає вилову риби українськими рибалками.

За словами представника України, починаючи з весни 2014 року Росія викрала в України вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу. У результаті дій Росії також суттєво скоротився український щорічний вилов риби.

“Ці порушення становлять у своїй сукупності суцільну зневагу міжнародного морського права з боку Росії”, – підкреслила заступник голови МЗС.

Зеркаль наголосила, що справа України не стосується суверенітету над Кримом, оскільки це питання – не оспорюється і є поза будь-якими сумнівами.

“Сьогодні ви побачите, чому Росії не вдасться уникнути вашої юрисдикції. Я переконана: заслухавши наші аргументи, ви погодитесь, що Україна уповноважена представити вам свою справу та прагнути правосуддя відповідно Конвенції”, – сказала вона.

Зеркаль зазначила, що  попередні заперечення Росії не є результатом добросовісної оцінки юрисдикції арбітражного трибуналу.

“Замість того, щоб відповідати на аргументи України про порушення норм морського права, Росія намагається переформатувати спір”, – сказала вона.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.