Субота, 31 Жовтня, 2020
novyny.org@gmail.com
Економіка

Країни Балтії відключаться від електромереж Росії

На цьому етапі затверджено календар робіт з відключення мереж від РФ і синхронізації з системами Європи

Прем’єр-міністри Латвії, Литви, Естонії, Польщі та представники Єврокомісії (ЄК) затверджують календар робіт з відключення електромереж країн Балтії від РФ і синхронізації з системами Європи, передає Delfi.

Дорожню карту буде підписано в Брюсселі перед самітом Євросоюзу, сказав радник президента Литви Далі Грібаускайте.

“Заплановано дуже конкретний календар, хто, що та в які строки повинен зробити”, – сказав дипломат.

Синхронізацію треба реалізувати не пізніше 2025 року, а ЄК візьме участь у переговорах з Росією і Білоруссю, щоб забезпечити безпроблемне відключення.

Проектом синхронізації з енергосистемами ЄС країни Балтії сподіваються знизити залежність від Москви. Електромережі Латвії, Литви та Естонії нині діють у синхронному режимі в так званому кільці пострадянської електроенергетичної системи БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) і залежать від диспетчерської у Москві та електромереж Росії.

Після тривалих взаємних суперечок країни Балтії у 2018 році затвердили, що будуть синхронізуватися із Західною Європою через Польщу.

Нині між Литвою та Польщею вже діє електроенергетичний перемикач LitPol Link, однак потужності планується посилити за допомогою прокладання нового морського перемикача.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.