П’ятниця, 28 Лютого, 2020
InГаджет

Шкідливу програму було завантажено на 25 мільйонів пристроїв Android

Програма, що отримала назву “Агент Сміт” (по імені головного антигероя трилогії “Матриця”), показувала користувачам небажані оголошення.

Про це повідомляє Naked Science.

“Шкідливу програму під назвою “Агент Сміт” було завантажено на 25 мільйонів пристроїв Android”, – йдеться в повідомленні.

За словами фахівців із Check Point, шкідливе ПЗ потрапляло на пристрій через популярні додатки, найчастіше з іграми. Всі вони були завантажені через сторонні магазини додатків китайської компанії.

У зв’язку з цим фахівці компанії рекомендують власникам Android використовувати програмне забезпечення Ad Blocker, завжди оновлювати свої пристрої, коли з’явиться відповідний запит, і завантажувати додатки лише з магазину Google Play.

Програма “Агент Сміт” копіює популярні додатки на телефоні, включаючи WhatsApp і веб-браузер Opera, впроваджує власний код і замінює оригінальну програму своєю версією, використовуючи уразливість в оновленні Google.

“Захоплені” програми не перестають працювати нормально, що приховує шкідливе ПЗ від користувачів. Отримавши дозволи, які користувачі надали реальним додаткам, “Агент Сміт” захоплює інші додатки для відображення небажаних оголошень власнику гаджета. Це може здатися незначною проблемою, проте “прогалини” у безпеці можуть бути використані для захоплення банківських, торговельних та інших додатків, а також крадіжки даних.

Залишити відповідь

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.