Четвер, 26 Листопада, 2020
novyny.org@gmail.com
Події

ГРУ Росії можуть бути причетними до отруєння болгарського продавця зброї Гебрева

До отруєння болгарського продавця зброї Еміліана Гебрева в квітні 2015 року отрутою “Новачок” причетні восьмеро офіцерів ГРУ Росії.

Про це повідомляється в розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel.

Одна з причин, чому Москва хотіла вбити Гебрева, – намагання РФ розширити свій вплив на болгарську оборонну промисловість, збільшити туди постачання своєї зброї. Водночас компанія Гебрева постачала оборонне обладнання до України, а його збройовий завод вважається стратегічно важливим для Болгарії та НАТО. Гебрев тоді вижив.

Зокрема, журналісти з’ясували, що під час двох отруєнь Гебрева в Болгарії перебував російський генерал-майор Денис Сергеєв. Він же міг брати участь в отруєнні “Новачком” колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії Скрипаль у Солсбері у Великій Британії 2018 року.

У підготовці до отруєння болгарина також брали участь працівники ГРУ РФ Сергій Лютеньков та Петро Борисов. Згодом їх замінили Іван Терентьєв, Олексій Калінін та Микола Єжов. Потім приїхав Володимир Моїсеєв – саме його журналісти-розслідувачі вважають причетним до спроби перевороту в Чорногорії.

Тоді, коли сталося перша спроба отруєння Гебрева, у Болгарії перебували Сергеєв, Лютеньков та Борисов. А за місяць, коли була друга спроба отруєння, в цій країні були Сергеєв та Данило Капралов.

Реальні імена офіцерів ГРУ РФ встановили за допомогою даних їхніх закордонних паспортів, а також під час порівняння фотографій в російських базах даних зі знімками, які ті робили для подавання документів на шенгенську візу.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.