Понеділок, 4 Березня, 2024
Політика

Лише в п’яти з 16 держав-членів НАТО більшість громадян готові захищати союзників у разі нападу Росії

Більшість громадян держав-членів НАТО не підтримують необхідність військового захисту союзників у разі гіпотетичного нападу Росії.

Про це повідомляється у результатах опитування Pew Research Center.

На запитання, чи повинна їхня країна використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від гіпотетичного нападу Росії, тільки в п’яти з 16 опитаних державах-членах – Нідерландах, США, КанадіБританії та Литві – половина або більше відповіли ствердно.

В середньому по 16 країнах 50% опитаних вважають, що їхня країна не повинна захищати союзника в разі нападу Росії, а 38% – що повинна.

Віра в те, що їхня країна повинна відповісти на гіпотетичний напад Росії на союзника по НАТО, з часом стала менш поширеною в декількох країнах. Наприклад, в Італії лише чверть в 2019 році говорить, що їхня країна повинна захищати союзника по НАТО, в порівнянні з чотирма з десяти в 2015 році. Аналогічне зниження за цей період відбулося в Польщі (-8 процентних пунктів), Іспанії (-7) і Франції (-6). Однак у Британії з 2015 року підтримка захисту країни-члена НАТО зросла (+6).

Більша частина опитаних в 10 країнах-членах НАТО вважають, що їхня країна не повинна застосовувати силу для захисту союзника по НАТО в разі нападу Росії. Це включає більшість у Болгарії, Італії, Греції, Німеччині та Іспанії. У Польщі настрої розділилися.

Залишити відповідь