Субота, 24 Лютого, 2024
Економіка

Милованов вважає що Україні потрібно 50 років, щоб наздогнати Білорусь за рівнем основних фондів

Україна відстає від сусідів за рівнем модернізації основних фондів. Країні потрібно 50 років і 100 млрд доларів інвестицій, щоб модернізувати основні фонди до рівня сусідніх країн.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов під час презентації урядової “Економічної стратегії: зростання через інвестиції”.

За словами міністра, головна мета в економічній сфері – забезпечити громадян легальною роботою з гідною оплатою праці та створити умови для успішного власного бізнесу. Для цього Уряд ставить перед собою амбітні цілі: за 5 років збільшити ВВП країни на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити 50 млрд дол США прямих іноземних інвестицій. 

“Для того, щоб нам, наприклад, наростити до 50%, 48, 45, нам потрібно приблизно 50 млрд доларів інвестицій в наступні 5-10 років. А якщо ми хочемо дійти до рівня, наприклад, 35-38% зношення, то має бути всі 100 млрд доларів “, – сказав він.

За даними міністерства, в Україні основні засоби виробництва зношені на 60%, в той же час як у сусідній Словаччині – трохи більше 35% .

“Щоб нам наздогнати Білорусь, Словаччину, нам потрібно 100 млрд доларів інвестицій впродовж наступних 50 років”, – сказав Милованов.

Залишити відповідь