Неділя, 12 Липня, 2020
Наука

Дослідники виявили, що запах партнера може діяти як легке снодійне

Партнеру не обов’язково потрібно бути поряд, запах від його одягу впливатиме так само.

Про це повідомляє Science Daily.

Для дослідження вчені попросили 155 респондентів поспати з футболками замість наволочок. Одну футболку носив їх партнер, а другу носив незнайомець або вона взагалі була чистою.

Перед цим партнерів учасників попросили не знімати футболку протягом 24 годин, не користуватися дезодорантом, не курити, не виконувати фізичні вправи та уникати будь-яких продуктів, які впливають на запах тіла. Потім їхні футболки заморожували, щоб зберегти запах.

Учасники експерименту дві ночі поспіль спали самі з двома футболками. Вони описували свої відчуття після кожного пробудження. Якість їхнього сну також вимірював спеціальний годинник. Де подушка з футболкою партнера, а де з футболкою незнайомця, дослідники не розповідали.

Так, учасники зазначили, що спали краще на подушках, які, на їхню думку, пахнули партнером. Дані з годинника також підтвердили, що люди спали спокійніше, коли відчували запах партнера. Подібний ефект викликає препарат мелатонін.

Науковці вважають, що їхнє дослідження можна використовувати у житті, наприклад, брати з собою у відрядження одяг партнера.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.