Неділя, 3 Березня, 2024
Суспільство

Цього року в Україні виділено кошти на ремонт 220 опорних лікарень

Багатьох українців “налякало питання опорних лікарень”, що нібито будуть закриватися лікарні, лікарі залишаться без заробітних плат.

Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у Бориспільській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування.

“Ми знайшли кошти, яких не було в міністерстві, окремо – кошти від грошей НАК “Нафтогаз”, і ми так сказали, що 220 опорних лікарень буде відремонтовано цього року. Це тільки початок. Люди це обов’язково побачать і почують”, – зазначив він.

Зеленський підкреслив, що наразі багатьох українців “налякало питання опорних лікарень”, що нібито будуть закриватися лікарні, лікарі залишаться без заробітних плат.

“Це не є правдою. Реформа повинна бути направленою навпаки на те, щоб збільшити заробітну плату лікарям, і головні речі — це щоб було поліпшення умов для лікарів та пацієнтів”, – підкреслив Президент.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька нагадала, що, згідно з медреформою, із 1 квітня кошти на надання медичної допомоги будуть іти в ті лікарні, які мають контракт із Національною службою здоров’я.

“І це тільки за таким принципом “контракт-гроші” будуть розподілятися кошти державного бюджету. Мова йде про 72 млрд, котрі ми віддали в Національну службу здоров’я проплачувати медичну допомогу”, – наголосила Скалецька.

Водночас вона зауважила, що опорні лікарні були вибрані для початку побудови “майстер-плану” в кожній області з прокладення маршруту “швидкої”.

“Ми мусили з чогось почати, щоб вибудувати маршрут забезпечення для доставки в екстреній допомозі в лікарю, де є максимальна кількість профілів різних фахівців”, – проінформувала вона.

Міністр додала, що кожна область має свої госпітальні ради, які можуть переглядати плани й надавати свої пропозиції щодо опорних лікарень.

Залишити відповідь