Неділя, 3 Березня, 2024
Події

Міжнародна слідча група стверджує що знайшла свідка запуску ракети по літаку МН17

Фото:An Emergencies Ministry member walks at a site of a Malaysia Airlines Boeing 777 plane crash REUTERS

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули. Спільна міжнародна слідча група (JIT) знайшла свідка запуску ракети по малайзійському літаку Boeing рейсу MH17.

Про це повідомляє CBS із посиланням на главу групи Фреда Вестербеке.

У слідчих немає сумнівів в тому, що ракети запускали з допомогою російської системи “БУК”.

Вестербеке сказав, що росіяни взагалі не допомагали в розслідуванні протягом останніх п’яти років.

“Тому що вони повинні були дати нам всю інформацію і всі докази, які нам потрібні в цьому складному расследованіі.На другий день після того, як це сталося, вони повинні були сказати нам:« Ми зробили помилку »або« Ми зробили те, чого не повинно було трапитися ». Це те, що вони повинні були зробити, і вони ще не разу цього не зробили”, – сказав Вестербеке

Він уточнив, що швидше за все, росіяни не будуть видавати підсудних.

Як відомо, раніше,у червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у катастрофі рейсу МН17. Це троє росіян та громадянин України:

1.Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній “міністр оборони «ДНР”.

2.Сергій “Хмурий” Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків.

3.Олег”Халіф” Пулатов, підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом “ГРУ ДНР”.

4.Громадянин України Леонід “Крот”Харченко , який керував одним із підрозділів “ГРУ ДНР” та разом із Пулатовим супроводжував “Бук” до Сніжного.

За словами Вестербеке,найбільш високопоставленим російським обвинуваченим є Ігор Гиркин, відставний полковник російської розвідки. Його знайшли в Москві, живучого під захистом російського уряду. “Хтось повинен бути козлом відпущення , тому вони вибрали мене та інших, які навіть теоретично не могли збити цей літак. Ополченці не збили літак Боїнг. У мене немає інших коментарів”, – заявив Гиркин


Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. Судовий процес над ними має розпочатися 9 березня 2020 року в Нідерландах.

Як відомо, раніше у червні 2019-го українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини зенітника “ДНР” Володимира Цемаха, який говорив, що “ховав Бук”. Однак у вересні влада України передала його Росії у межах обміну полонених.

Залишити відповідь