Неділя, 3 Березня, 2024
Здоров'я

Найбільш ймовірними природними резервуарами для коронавірусу є кажани

Найбільш ймовірними носіями коронавірусу є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар’єр для людини від іншої проміжної тварини.

Про це повідомляє пресцентр Міністерства охорони здоров’я.

Цими проміжними тваринами можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

В цілому, коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані згідно з дослідженнями інших коронавірусів, які показали виживання до двох років при -20 °C.

Дослідження показують, що ці віруси можуть зберігатися на різних поверхнях протягом декількох днів в залежності від комбінації параметрів, таких як температура, вологість і світло.

Наприклад, при температурі охолодження (4°C) MERS-CoV може залишатися життєздатним до 72 годин. Сучасні дані про інші штами коронавірусів показують, що, хоча коронавіруси, мабуть, стабільні при низьких і заморожуючих температурах протягом визначеного періоду, гігієна харчових продуктів може запобігти їх передачі.

Зокрема, коронавіруси є термолабільними, що означає, що вони чутливі до нормальної температури приготування (70°C). Тому, як правило, слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м’ясом, сирим молоком або сирими органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі.

Залишити відповідь