Неділя, 3 Березня, 2024
Політика

МЗС засудили поїздку делегації Сицилії в окупований Крим

У міністерстві закордонних справ України(МЗС) заявили, що рішуче засуджують поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до тимчасово окупованої Російською Федерацією АР Крим.

Відповідна заява була опублікована на сайті відомства

“Відвідання ТОТ АР Крим сицилійською делегацією спрямоване на догоду Росії-агресору у її протиправних діях та не відповідає політиці невизнання Європейського Союзу, співзасновником якого є Італія”,- йдеться в повідомленні.

За словами представників відомства, на підтвердження цього, 4 березня Комітет постійних представників ЄС погодив проект рішення про продовження індивідуальних санкцій проти осіб, причетних до порушення територіальної цілісності та суверенітету України. 

“Що стосується окремо позиції Італії, то під час нещодавнього візиту Президента України Володимира Зеленського до Рима італійські лідери вкотре на найвищому рівні підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, –  наголосили у МЗС.

У відомстві уточнили, що зазначена поїздка є відвертим порушенням законодавства України і норм міжнародного права та такою, що підриває суверенітет і територіальну цілісність України.

Як відомо, раніше в понеділок, 2 березня , делегація з Італії, що представляє ряд муніципалітетів Сицилії, прибула в окупований Росією Крим з ознайомчим візитом. Члени делегації планували обговорити співробітництво у сфері житлово-комунального господарства з окупаційною владою Сімферополя і Євпаторії.

Залишити відповідь