Угода, яка була укладена між США і рухом «Талібан», є кроком до припинення війни, встановлення миру в Афганістані, який відкриває шлях до внутрішнього афганського політичного діалогу, що має розпочатися вже 10 березня.
Про це повідомляється на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
Така оцінка наводиться у спільній заяві спеціальних представників ЄС, Франції, Німеччини, Італії, Норвегії, Великої Британії, ООН та США з приводу підписання угоди між США і Талібаном, а також Спільної декларації США-Афганістан, що відбулося 29 лютого в Катарі.
«Сторони підтвердили готовність працювати для досягнення широкої та змістовної мирної угоди, яка завершить війну, зміцнить регіональну стабільність та світову безпеку, поважатиме міжнародно визнані права всіх афганців, які відображені в Конституції Афганістану та поважаються всіма афганцями, включаючи уряд Ісламської Республіки Афганістан, політичними лідерами, громадянським суспільством і Талібаном», – йдеться у заяві.
Сторони-підписанти документу наголосили на повазі суверенітету та територіальної цілісності Афганістану, а також висловилися за ширше залучення афганських жінок до процесів урегулювання в країні.
Окремо зазначається, що міжнародне співтовариство не визнає так звані Ісламські Емірати Афганістану і не буде підтримувати та не прийме спроби відновлення цього утворення.
«Ми вітаємо зобов’язання Талібану приєднатися до політичного процесу та його перспективну роль у новому Ісламському уряді Афганістану, яка визначена під час міжафганських переговорів. … Закликаємо всі сторони продовжити зменшення рівня насильства з метою створення умов для інклюзивних міжафганських переговорів. Закликаємо Талібан та інші афганські збройні формування здійснити конкретні кроки, щоб територія Афганістану не використовувалася ними, або Аль-Каїдою, або Ісламською державою, або іншими міжнародними терористичними групами для погроз чи атак на адресу інших країн», – йдеться у спільній заяві.
Сторони підтвердили готовність надавати майбутньому уряду Афганістану політичну підтримку та практичну допомогу в економічному та соціальному розвитку країни. Вони також наголосили на продовженні зобов’язань щодо всебічної підтримки сил оборони і безпеки Афганістану.