Четвер, 22 Лютого, 2024
Політика

Путін підписав закон, який дозволяє йому далі залишатися при владі

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про поправки в Конституцію, які зокрема передбачають умови, аби Путін був при владі ще щонайменше 10 років.

Про це повідомляється на російському порталі правової інформації.

Тепер документ має вивчити російський Конституційний суд на відповідність Конституції, після чого поправки планують винести на загальноросійське голосування. Воно заплановане на 22 квітня.

10 березня перед голосування у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».

Її поправку до законопроєкту про «обнулення» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався.

Сам Путін на засіданні Держдуми заявив, що «сильна президентська вертикаль» Росії абсолютно необхідна.

«Сьогоднішня ситуація в економіці й не тільки в ній зайвий раз про це нагадує. Перш за все це необхідно для стабільності. Є парламентська демократія, але на сьогоднішньому етапі нашого існування це нам не підходить», — сказав він.

Залишити відповідь