П’ятниця, 3 Квітня, 2020
Політика

Комітет з питань освіти виступив проти скорочення фінансування

Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій виступив проти скорочення фінансування освіти та науки.

Про це повідомив у Facebook член Комітету Сергій Колебошин.

“Усвідомлюючи важливість створення Стабілізаційного фонду для боротьби з наслідками поширення вірусу Covid-19 та розуміючи необхідність скорочення непріоритетних статей видатків державного бюджету на 2020 рік, ми, депутати Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, обурені пропозиціями Міністерства фінансів України щодо внесення змін до бюджету на 2020 рік, які призведуть до непоправних наслідків для України”, – йдеться у заяві.

У Комітеті наголошують, що Мінфін пропонує фактично відмінити все фінансування освіти і науки, крім заробітних плат, а саме:

 • повністю відмінити фінансування наукових досліджень і наукового обладнання, підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень – скасувати повністю, при тому, що Академія наук досліджує Covid-19 і виготовляє тест-системи;
 • гранти на дослідження через Національний фонд досліджень – скасувати повністю;
 • придбання закладами вищої освіти і науковими установами обладнання – скасувати повністю;
 • Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту – скасувати повністю.

Також планується повністю відмінити фінансування Фонду розвитку закладів вищої освіти і будь-яких капітальних видатків на заклади вищої освіти.

В Комітеті нагадали, що після пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу планувалося направити кошти на протипожежні заходи.

Також майже повністю відмінити фінансування шкіл:

 • Нова українська школа – повністю прибрати фінансування на нові меблі і обладнання, перепідготовку вчителів;
 • програма “Спроможна школа для кращих результатів” – повністю прибрати фінансування на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт шкіл;
 • повністю скасувати доплати молодим вчителям;
 • значна частина коштів ДФРР цього року планувалася на побудову або реконструкцію дитячих садків і шкіл. Об’єкти освітньої інфраструктури ризикують залишитися недобудованими і в аварійному стані.

Скоротити фінансування навчання лікарів:

 • відміняється фінансування підвищення кваліфікації лікарів;
 • відміняється реалізація механізму стажування лікарів-інтернів, безперервний професійний розвиток лікарів, єдиний державний кваліфікаційний іспит, заходи з контролю якості освіти.

Крім того серйозно скорочується фінансування:

 • створення професійно-технічних навчально-практичних центрів;
 • Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, освітнього омбудсмена, державної атестації та акредитації закладів освіти;
 • всіх інвестиційних проєктів в університетах, наприклад, інвестиційного проєкту “Створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету”;
 • відміняється створення “Музею науки” і значно скорочується фінансування Малої академії наук.

“Ми розуміємо необхідність перегляду бюджету у зв’язку з епідемією і готові спільно працювати над пошуком оптимального рішення. Але ми підтримуємо колег з Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики та виступаємо проти ідей, які ставлять під загрозу існування освіти, науки та культури в Україні. Закликаємо Мінфін утриматись від ухвалення рішень до проведення консультацій з депутатами профільного комітету та представниками Міністерства освіти та науки. Просимо Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля не допустити гуманітарної катастрофи в нашій державі. Також закликаємо наших колег з Комітету ВР з питань бюджету утриматись від розгляду пропозиції уряду без участі депутатів профільних комітетів”, – наголошуються в заяві Комітету.

Залишити відповідь

eight − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.