Середа, 8 Грудня, 2021
novyny.org@gmail.com
Економіка

Бізнес просить уточнити перелік дозволеної під час карантину в Україні діяльності

Зокрема, дозволити працівникам старше 60 років, на яких поширюється норма про самоізоляцію, продовжувати роботу в продуктових магазинах і мережах ритейлу, які реалізують засоби гігієни.

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Також бізнес просить внести зміни до постанови уряду №211, дозволивши торгівлю електротоварами, які призначені для прибирання і дезінфекції приміщень і для особистої гігієни, а також надати можливість реалізовувати госптовари (серветки, зубну пасту, антибактеріальне мило та інше).

Крім того, асоціація закликає виключити з постанови норму про те, що супермаркети, банки та АЗС повинні забезпечувати відвідувачів засобами індивідуального захисту.

Ще одна пропозиція бізнесу стосується того, що необхідно дозволити роботодавцям прирівнювати режим самоізоляції (оформлений рішенням лікаря) до випадків тимчасової непрацездатності за станом здоров’я, з видачею лікарняного листка та виплатою компенсації з Фонду соцстрахування.

“Також без уваги залишилась така важлива категорія громадян, як вагітні жінки. Вони, на думку бізнесу, також потребують максимальної самоізоляції або лікарняних (наприклад, оформляти самоізоляцію як лікарняного). Тому, важливо передбачити, яким чином ця категорія може уникнути ризиків”, – зазначає ЄБА.

Також бізнес просить скасувати узгодження з Нацполіцією маршрутів руху транспортних засобів, що здійснюють перевезення персоналу компаній.

“Ця процедура повинна мати декларативний характер, адже бізнесу вже дозволено працювати. Тому Нацполіцію варто інформувати про маршрут, без необхідності узгодження”, – йдеться в повідомленні ЄБА.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.