Неділя, 14 Серпня, 2022
Політика

В низці країн пандемію використовують для обмеження свободи преси

Європейський союз занепокоєний тим, що в низці країн пандемію Covid-19 використовують як привід для незаконного обмеження свободи преси.

Про це повідомив високий представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

“Журналісти повинні мати можливість працювати безперешкодно”, – заявив від імені ЄС.

“Свобода преси, – наголосив він, – зараз, мабуть, важлива як ніколи, будучи фундаментом демократії, що процвітає тільки там, де громадяни отримують достовірну інформацію і можуть робити інформований вибір. Журналісти допомагають виявляти дезінформацію і протистояти їй”.

У заяві наголошується, що в багатьох країнах у зв’язку з Covid-19 вводяться законодавчі обмеження, які обмежують свободу висловлення думки і свободу преси. Журналісти стають жертвами кампаній із дискредитації, фінансового тиску, нападок з боку влади та заангажованих ЗМІ, часто змушені вдаватися до самоцензури. Вони наражаються на переслідування, арешти та ув’язнення. Багато хто загинув, виконуючи свою роботу, вважає Боррель.

“Європейський союз веде боротьбу з наслідками пандемії у сферах охорони здоров’я, прав людини та соціально-економічній сфері, зокрема медійній, як усередині своїх кордонів, так і за їхніми межами”, – йдеться в заяві.

Серед напрямків цієї боротьби відзначається заохочення надійних джерел інформації, розвінчання неправдивого і видалення протизаконного контенту.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.