Понеділок, 6 Грудня, 2021
novyny.org@gmail.com
Суспільство

На станції “Академік Вернадський” помер українець

8 травня на станції “Академік Вернадський” загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр, та ВВС News Україна.

Керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий повідомив, що, за попередньою інформацією, кухар “наклав на себе руки через особисті проблеми”.

У коментарі BBC News Україна Дикий розповів, що решта 10 учасників експедиції від 8 травня готують по черзі.

НАНЦ з’ясовує, чи є шанси доправити на станції іншого кухаря – можливо, з іноземним криголамом, який проходитиме біля станції.

Утім, з огляду на глобальний карантин, це може бути проблематично – сама 25-а експедиція добиралася до станції більше місяця.

Це перша смерть на станції “Академік Вернадський” за весь український період. За час британських експедицій там було п’ять смертей.

Василь Омелянович народився 1985 року. Жив у місті Малині Житомирської області. Починаючи зі своєї першої зимівки (2011 рік, 16-та УАЕ), знову і знову повертався до Антарктиди (учасник 18-ї, 20-ї та 23-ї УАЕ). П’ята зимівка стала для нього останньою. В останньому дописі у Фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.

Надзвичайно скромна людина, спеціаліст своєї справи, надійний товариш і романтик – таким ми будемо пам’ятати Василя Омеляновича.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.