Середа, 7 Грудня, 2022
АналітикаВажливеВійськові злочинціНа росіїУкраїна

Промова Путіна на Валдаї може бути доказом того, що Росія влаштувала геноцид українців – ISW

Російський диктатор Володимир Путін продовжує відкидати суверенітет України, що принципово несумісно із серйозними переговорами. Його промова в дискусійному клубі “Валдай” 27 жовтня “має викликати серйозні роздуми над питанням про те, чи є війна РФ проти України актом геноциду“.

Про це у свіжому звіті заявив американський Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики звернули увагу на низку висловлювань глави Кремля., передає OBOZREVATEL.

Зокрема, він наполягає, що українці та росіяни – це нібито один народ, “помилково розділений” на різні держави, і це “історичний факт”. Ще 26 жовтня Путін говорив, що Україна “втратила суверенітет” і стала васалом НАТО.

“Єдиною реальною гарантією українського суверенітету”, на його думку, може бути лише Росія, яка “створила” Україну. Це йде всупереч юридичному факту, що Україна є повністю суверенною державою, що Російська Федерація визнала суверенітет України й що український народ існує як окрема нація, підкреслили в ISW.

Просування наративу про “єдиний” народ, “поділений” через історичні обставини, вказує на постійну мету Путіна – знищити українську державу та стерти уявлення про українців.

Водночас у частині виступу із запитаннями-відповідями глава Кремля додав: “Якщо якась частина цього єдиного етносу в якийсь момент вирішила, що досягла такого рівня, щоб вважати себе окремим народом, то можна було відповісти лише з повагою” .

В ISW вважають, що коментарі Путіна свідчать про його неприйняття ідеї, що нині існує будь-яка незалежна українська національна ідентичність.

“Ці заяви, поряд із багатьма діями Росії, повинні викликати серйозні роздуми над питанням про те, чи є війна РФ проти України актом геноциду, оскільки геноцид юридично визначається як “дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу”, – підсумували в Інституті вивчення війни.

Як писав OBOZREVATEL:

– Офіс президента України та західні політики назвали заяви Путіна на пленарному засіданні Валдайського клубу підготовкою до міжнародного трибуналу в Гаазі.

– Під час цього виступу промова глави Кремля стала потоком свідомості скривдженої Росії, яка зайняла 44 хвилини.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.