Понеділок, 27 Травня, 2024
ВійнаІнтерв'юСвіт

Ґітанас Науседа: Війна вибухнула не поблизу Європи, а в Європі, бо Україна європейською державою

Президент Литви наголосив, що 24 лютого всім відкрило очі та все змінило. Однак литовці, поляки, латиші, естонці та румуни не мали ілюзій щодо справжніх намірів росії, передає Польське радіо.

Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що 24 лютого всім відкрило очі. У Каунасі проходить конференція «The Idea of Europe» («Ідея Європи»). У ній беруть участь президенти Польщі, Латвії, Румунії та Литви. Відкриваючи зустріч, Ґітанас Науседа нагадав, що донедавна в Європі тривали дискусії про те, якою країною є росія:

«Думаю, що 24 лютого все змінило і всім відкрило очі. Це був тривожний дзвінок для всіх. Напевно, це не було попередженням для нас, литовців, поляків, латишів, естонців, румунів, тому що ми не мали ілюзій щодо справжніх намірів росії».

Ґітанас Науседа також нагадав слова путіна про те, що розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття:

«Іноді потрібно уважно слухати, що говорять диктатори, тому що іноді вони говорять правду. Це було правдою для нього, для людини Радянського Союзу. І зараз ми бачимо перші спроби відновлення Радянського Союзу. Мені зрозуміло, що війна вибухнула не поблизу Європи. Війна спалахнула у Європі. Бо для мене Україна є в Європі».

Президенти Ґітанас Науседа, Анджей Дуда, Еґілс Левітс і Клаус Йоганніс у Каунасі говорять, серед іншого, про оборону та посилення східного флангу НАТО.

Залишити відповідь