Субота, 1 Квітня, 2023
ПодіїУкраїна

Мера Харкова оштрафували за використання російської мови на телебаченні

Харківського міського голову Ігоря Терехова оштрафували за те, що в своїх зверненнях до мешканців міста під час телемарафону “Єдині новини” він розмовляв російською мовою. За використання недержавної мови в ефірі українського телебачення чиновник має сплатити більше трьох тисяч гривень, але ще може це оскаржити, передає OBOZREVATEL.

Постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мером Харкова виніс уповноважений із захисту держмови Тарас Кремінь. Про це йдеться на його офіційній Facebook-сторінці.

Зазначається, що Терехов порушив ч. 1 ст. 12 закону. Так, відповідно до ч. 1 ст. 188 (52) Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн.

Також винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження за порушення ч. 6 ст. 27 ЗУ “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, відповідно до якої офіційні інтернет-представництва мера Харкова у Facebook і Telegram мають бути виконані державною мовою.

“Відповідно до ст. 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначені постанови набирають законної сили після закінчення строку на їхнього оскарження – 4 грудня 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

Там нагадали, що в 2021 році уповноважений із захисту державної мови здійснив низку заходів державного контролю за застосуванням української мови Харківською міською радою, під час яких були встановлені факти використання депутатами, зокрема й Ігорем Тереховим, недержавної мови під час здійснення своїх повноважень. За результатами заходів державного контролю відповідно до чинного законодавства було складено акти та протоколи про порушення та повідомлено про них належним чином.

“Також на адресу Харківського міського голови та міської ради неодноразово скеровувалися листи із роз’ясненнями норм Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та вимог щодо недопущення їхнього порушення”, – додали в Тараса Креміня.

Як повідомляв OBOZREVATEL, із 16 липня 2022 року в Україні набула чинності 27 стаття Закону про мову. Вона передбачає обов’язкову наявність україномовної версії усіх без винятку українських сайтів та вебінтерфейсів, також стосується офіційних засобів комунікації та органів самоврядування.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.