Неділя, 5 Лютого, 2023
СвітУкраїна

США та ЄС допоможуть Україні відновити енергетику. Координуватиме поляк

Директор Енергетичного співтовариства Артур Лорковський звернув увагу, що українці мають техніку, яка була до війни, та вона швидко вичерпується, передає Польське радіо.

Захід забезпечить Україні обладнання, необхідне, щоб пережити зиму після серії російських ракетних атак, яких метою було позбавити українців енергії та тепла, попри їхні успіхи на фронті. Допомогу координує Енергетичне співтовариство, на чолі якого є поляк, Артур Лорковський.

Державний департамент США повідомив про ряд дій, які мають допомогти відновити енергетику України до зими. Американці представили на саміті G7+ під час міністерської зустрічі НАТО в Бухаресті план передання допомоги на суму понад 53 мільйонів доларів на купівлю обладнання, необхідного, аби гарантувати безпеку енергетичних мереж в Україні. «Це обладнання швидко доставлять в Україну в екстреному порядку, щоб підтримати українців перед зимою», — мовиться в заяві Державного департаменту США. Йдеться про трансформатори, автоматичні вимикачі, розрядники, які захищають від перенапруги та інші необхідні комплектуючі, завдяки яким працює електромережа.

США із союзниками шукатимуть короткострокових та довгострокових рішень з метою стабілізації електроенергетики України. Від початку повномасштабного вторгнення росії американці вже передали Україні понад 32 мільярди доларів допомоги, зокрема на енергетику, щоб унезалежнити її від росіян.

Секретаріат Енергетичного співтовариства координує допомогу Україні та закупівлю запчастин в енергетичному секторі Європейського Союзу. Досі в Україну вже доставлено 37 транспортів запчастин завдяки щедрості компаній з Європи, зокрема польських PGNiG, Gaz-System, Польські електроенергетичні мережі та Польський нафтоконцерн Orlen.

«Українці мають техніку, яка була до війни, але вона швидко вичерпується. Її не вистачить на необхідні ремонти», — застеріг директор Енергетичного співтовариства Артур Лорковський, який координує допомогу. Він закликав передати Україні більше трансформаторів. «Укренерго» попереджає, що знеструмлення в Україні становить 30 відсотків, а синоптики прогнозують холодний грудень.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.