Вівторок, 5 Вересня, 2023
ТехнікаУкраїнаЦікаве

Потрібно знати потужність на квартиру: українцям розповіли, як правильно користуватись електроенергією

В Україні електропроводка у квартирах та будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можуть бути аварійні відключення цілих будинків і навіть кварталів, повідомляє OBOZREVATEL.

Щоб уникнути аварій, потрібно дотримуватись ряду правил. Як зазначили у Держенергонагляді, стабільна подача електроенергії, зокрема, залежить і від кожного споживача. Так, у відомстві радять:

Вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їхня потужність вказується виробником. Пам’ятайте, що менше потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски. Намагайтеся уникати пікового годинника навантаження.

По можливості скоротите використання або використовуйте опалювальні прилади, посудомийні та пральні машини вночі. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження та заощадити до 50% на “нічному” тарифі.

Вмикайте потужні електроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, збудованих до 2000 року. Їхні внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.

При вимкненні світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади та увімкніть “автомат”. Якщо і в цьому випадку продовжує вибивати світло, слід звернутися до електрика. Не намагайтеся самостійно здійснити ремонт.

Не використовуйте саморобні електроприлади (у тому числі опалювальні), це небезпечно для вашого життя та життя оточуючих. “Раціональне використання енерговитратних пристроїв допомагає енергетикам відновлювати інфраструктуру та убезпечить ваш будинок та квартиру від навантаження та аварійних відключень”, – зазначають у відомстві.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше експерти назвали три сценарії блекауту, який “готують” Україні окупанти. Найгірший із них передбачає повну відсутність електроенергії на строк до семи днів.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.