Вівторок, 16 Квітня, 2024
БлогВійнаРуzкій мірУкраїна

Шарль Мішель: Оголошення росією припинення вогню – брехня та лицемірство

Оголошення росією одностороннього припинення вогню є таким же брехливим і лицемірним, як незаконні та гротескні анексії та супутні референдуми, написав у четвер, 5 грудня, Президент Європейської ради Шарль Мішель у Twitter, повідомляє Польське радіо.

Оголошення росією одностороннього припинення вогню є таким же брехливим і лицемірним, як незаконні та гротескні анексії та супутні референдуми, написав у четвер, 5 грудня, Президент Європейської ради Шарль Мішель у Twitter.

«Є агресор: кремль. І жертва: український народ. Виведення російських військ – єдиний серйозний спосіб відновлення миру та безпеки. Оголошення про одностороннє припинення вогню є таким же фальшивим і лицемірним, як і незаконні і гротескні анексії та супутні референдуми», — написав Мішель.

У четвер, 5 грудня, у кремлі заявили, що путін доручив своєму міністру оборони Сєрґєю Шойґу оголосити перемир’я на лінії фронту в Україні з 12.00 6 січня до 24 7 січня. У комюніке було згадка про православне Різдво, яке відзначається 7 січня, і заява про те, що російська сторона «закликає українську сторону оголосити перемир’я», щоби дати вірянам можливість «брати участь у богослужіннях» під час свят.

Раніше в той же день до такого «святкового перемир’я» закликав шеф російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кіріл. Влада в Києві назвала пропозицію Кирила пасткою, вказуючи на підтримку РПЦ вторгнення в Україну.

Радник Президента України Михайло Подоляк назвав ці заяви «просто пропагандистським жестом». Він додав, що росіяни хочуть знизити інтенсивність боїв, щоби виграти час для подальшої мобілізації, будівництва оборонних укріплень і перегрупування армії.

Залишити відповідь