Середа, 8 Лютого, 2023
ПодіїСвіт

Китай відмовляється від російського вугілля та повертається до імпорту австралійського

Китай знімає неофіційну заборону на імпорт австралійського вугілля, запроваджену 2020 року.

Як передає Black Sea News, зростаюча потреба у забезпеченні енергопостачання після послаблення обмежень, пов’язаних із COVID-19, підштовхнула Китай до поступового відновлення імпорту австралійського вугілля.

Це рішення було ухвалено після того, як китайські та австралійські лідери вперше за шість років зустрілися на саміті G-20 у листопаді 2022 року. У грудні міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг здійснила візит до Пекіна для перших за чотири роки переговорів зі своїм китайським колегою.

За даними агентства, влада КНР дозволила трьом підтримуваним центральним урядом комунальним підприємствам і великому виробнику почали відновити імпорт вугілля з Австралії. Учасники ринку очікують, що найближчими місяцями ще більше компаній отримають дозвіл на купівлю австралійського вугілля.

До припинення імпорту Китай закуповував понад 30 млн. тонн коксівного вугілля і майже 50 млн. тонн енергетичного вугілля в Австралії.

Без австралійських поставок китайські покупці звернулися до Індонезії за постачанням енергетичного вугілля, а до Монголії та Росії за вугіллям, що коксується, але всі запропоновані марки за якістю значно поступалися австралійським.

Тепер Австралія зможе відновити свою частку ринку, яку зайняли ці країни.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.