П’ятниця, 3 Лютого, 2023
ПодіїСвіт

У Мадриді протестують десятки тисяч працівників сфери охорони здоров’я

Десятки тисяч медичних працівників вийшли на протести в неділю в Мадриді проти того, що, за їхніми словами, є руйнуванням системи охорони здоров’я консервативним регіональним урядом.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Reuters.

Учасники протесту були вдягнені в білі халати і били в барабани, багато хто скандував: “Скорочення охорони здоров’я – це злочин”.

Регіональний уряд Мадрида, очолюваний представницею Народної партії Ізабель Аюсо, в останні роки, особливо з початком пандемії COVID-19 у 2020 році, потрапив під вогонь критики за погану укомплектованість лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Протестувальники заявляють, що регіональна влада ліквідує державні медичні служби і надає перевагу приватним медичним закладам.

Один з протестувальників, одягнений в костюм Похмурого женця і з імітацією коси, тримав плакат з написом: “Я – план Аюсо для (відділення) невідкладної допомоги”.

“У нас є близько 40 або 50 пацієнтів на день, і ми можемо приділити кожному з них близько шести хвилин. Проблема в тому, що вони не дозволяють нам надавати належну допомогу пацієнтам”, – сказала 62-річна Ана Енсінас, лікарка, яка пропрацювала в первинній медичній допомозі в Мадриді 37 років.

Аюсо відкидає звинувачення в тому, що її адміністрація ліквідує державні служби охорони здоров’я на користь приватного сектору, і заявляє, що протести і страйки організовані лівими партіями напередодні муніципальних і регіональних виборів цього року з метою підірвати консервативний регіональний уряд.

У листопаді десятки тисяч людей пройшли маршем через центр Мадрида на підтримку медичних працівників, вимагаючи поліпшення умов праці.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.