Понеділок, 26 Лютого, 2024
ПодіїСвітУкраїна

У порту Рені мало не затонула баржа із сотнями тонн зерна з України: судно вдалося врятувати.

Баржа із 860 тоннами українського зерна на борту ледь не затонула у порту Рені. Cудно Jokor 3 належить румунській компанії, продовольсьво везли на експорт.

Про подію повідомив румунський мовник Stirile Pro-TV. Також телеканал оприлюднив фотографію баржі після інциденту. Пізніше в Адміністрації морських портів України (АМПУ) заявили, що судно вдалося врятувати, повідомляє OBOZREVATEL.

За даними румунських ЗМІ, на борт судна в Рені завантажувалася пшениця. Під час навантаження відбулося протікання, вода потрапила до машинного відділення баржі. Екіпажу судна, що складається з п’яти румунських моряків, не вдалося закрити пролом і довелося терміново евакуюватися.

“На місце події було направлено т/х “Сміливий” для відкачування води. За плавучість суду боролися всю ніч. Станом на 5 лютого: вода з трюму відкачана, судно вирівнялося і не потонуло. Зараз судно стоїть в акваторії порту в морехідному стані, екіпаж здійснює невеликий ремонт”, – заявили в АМПУ. Під час події ніхто не постраждав.

Порт Рені розташовано на лівому березі річки Дунай. Через нього українське зерно переправляється безпосередньо до ЄС або для подальшого експорту до інших країн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, проблеми виникають і при експорті зерна по “зеленими коридорами” в Чорному морі. Однак у цьому випадку головна причина негараздів – Росія. РФ гальмує рух судів, яким у результаті доводиться чекати своєї черги місяцями.

Залишити відповідь