Вівторок, 16 Квітня, 2024
АналітикаВійнаРуzкій мірУкраїна

Не тільки Путін: українці вважають співучасниками воєнних злочинів всіх жителів Росії

Наприкінці 2022 року абсолютна більшість опитаних вважають політичну владу Росії винною у вчиненні воєнних злочинів проти України (98%), військовослужбовців Росії вважають винними 96%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

Громадян Росії вважать винними 87% респондентів, не винними – лише 10%.

На думку більшості (75%) суди щодо воєнних злочинів в Україні варто розпочинати якомога швидше, 23% вважають, що це потрібно робити вже після закінчення війни.

Самосуд у випадку воєнних злочинів проти України вважають виправданим майже 40%, мають протилежну думку – 55%.

На думку більшості, Росія має компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України (94%), а також моральну шкоду, життю та здоров’ю громадян України (92%). Про компенсацію від міжнародних організацій говорять 11% та 14% відповідно, країн Європи – 6% і 5%, США – по 2%, України – 2% і 5% відповідно.

Менше половини опитаних вірять, що Росія компенсуватиме економічні та інфраструктурні втрати. Приблизно стільки ж не вірять у це. У компенсацію моральної шкоди, життю та здоров’ю громадянам України від Росії вірять менше 40%, не вірять – близько 60%.

Опитування проведене 23-26 грудня 2022 року по всій Україні за виключенням тимчасово окупованих Росією територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Нагадаємо, для проведення судочинства на звільнених від окупації територіях Донбасу та Криму 34% українців вважають, що потрібно створити спеціальні судові органи для цих територій, ще 22% – за створення таких спеціальних судів, але на тимчасовій основі. Майже 40% – за судочинство на звільнених територіях у звичайних судах України.

Залишити відповідь