Неділя, 3 Грудня, 2023
ПодіїСвіт

Сотні людей ночували в авто: на півдні Італії стався землетрус магнітудою 4,6

Увечері 28 березня в Італії стався землетрус магнітудою 4,6. Епіцентр підземних поштовхів фіксувався у місті Монтагано у регіоні Молізе у центрі країни.

Серйозних руйнувань не зафіксовано, проте сотні наляканих жителів регіону вирішили ночувати в автомобілях на випадок потужнішого землетрусу. Про це повідомляє італійське агентство ANSA, передає OBOZREVATEL.

За даними агентства, землетрус магнітудою 4,6 стався в регіоні Молізе в центрі Італії незадовго до півночі в ніч із 28 на 29 березня. Його епіцентр зафіксовано неподалік від міста Кампобассо на глибині близько 23 км.

На цей момент відомо, що в населених пунктах, які найбільше відчули землетрус та спровоковані ним зсуви, не зафіксовано серйозних пошкоджень будівель. На щастя, немає також постраждалих та жертв стихії. При цьому школи регіону, де в середу продовжували обстежувати будівлі щодо пошкоджень, були закриті з міркувань безпеки.

ANSA також повідомляє, що дрібні поштовхи мешканці Молізе відчували протягом кількох останніх днів. Минулої ж ночі сотні людей, що живуть у регіоні, вирішили провести в автомобілях або зовсім просто неба.

“Ми боялися, – кажуть деякі з них, – і вважали за краще залишитися в машині”. Багато хто виїхав з населених пунктів і зупинився на стоянках у віддалених районах. У Кампобассо вночі люди на вулиці в ковдрах та з валізами”, – пише видання.

Вже після досить сильного землетрусу в ніч проти 29 березня в Молізі зафіксовано ще не менше десяти підземних поштовхів. Лише три з них перевищили 2 бали: о 1:33 (2), о 6:43 (2,6) та о 6:54 (2,4).

Нагадаємо, 18 березня в Еквадорі землетрус магнітудою 6,8 спровокував значні руйнування. Загинуло 16 людей, постраждали – не менше 380 громадян.

22 березня внаслідок землетрусу в Афганістані та Пакистані загинули 13 людей, сотні поранено.

А вже наступного дня черговий землетрус стався у Туреччині. Магнітуда підземних поштовхів становила 5,3. При цьому в лютому країна пережила серію потужних підземних поштовхів, загальні збитки від яких вже сягнули $104 млрд. Але найголовніше – тоді землетруси спричинили величезні людські жертви.

Так, землетрус, що сколихнув Туреччину та Сирію 6 лютого, забрав понад 50 тис. життів. У Туреччині, за останніми даними Управління з ліквідації наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій країни, загинуло 44 218 людей. У Сирії жертвами стихійного лиха, згідно з останніми заявами, стали 5914 людей.

Залишити відповідь