Середа, 17 Квітня, 2024
ВійнаКриміналУкраїна

Троє засуджених прямо з колонії виманювали гроші у родичів військових

Правоохоронці ліквідували у Рівненській області шахрайську схему виманювання грошей у родичів зниклих безвісти українських військових, передає Українська правда.

Джерело: СБУ, Нацполіція, прокуратура Рівненщини

Деталі: Незаконну діяльність організували троє засуджених за майнові злочини мешканців Донецької та Рівненської областей, які відбувають покарання за тяжкі злочини у місцевій виправній колонії.

Зловмисники знаходили в інтернеті людей, які розшукують своїх близьких, учасників бойових дій, і представлялись їм військовослужбовцями. Потім за гроші пропонували громадянам “допомогу” у встановленні місця перебування і стану здоров’я зниклих воїнів або навіть звільнення їх із полону.

Вартість таких “послуг” становила від 3 до майже 100 тисяч гривень. Сума залежала від емоційно-психологічного стану потерпілих та їхніх фінансових можливостей.

Гроші просили переказувати на банківські картки знайомої одного із ув’язнених. Після отримання коштів зловмисники припиняли спілкування з потерпілим і більше не виходили з ним на зв’язок.

Встановлено, що шахраї підшукували своїх жертв у тематичних спільнотах популярних соцмереж, до яких приєднувались із фейкових акаунтів.

Там вони знаходили інформацію про військових, яких розшукували, і заходили у приватне листування з їхніми родичами. В процесі розмов зловмисники застосовували методи маніпулятивного впливу та чинили психологічний тиск на співрозмовників.

Під час обшуків за місцем відбування покарання та за адресою проживання знайомої одного із в’язнів правоохоронці вилучили:

  • мобільні телефони і планшети;
  • майже 2 десятки сім-карток різних мобільних операторів, на які були зареєстровані фейкові акаунти та з яких зловмисники телефонували потерпілим;
  • 5 банківських карток, на які надходили гроші від потерпілих;
  • чорнові записи із доказами незаконної діяльності.

За даними прокуратури, правоохоронці встановили вже 8 потерпілих, які відправили шахраям гроші. Проте за наявною інформацією, ошуканих значно більше, додають поліцейські.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру в шахрайстві.

Залишити відповідь