Середа, 13 Вересня, 2023
ЕкономікаУкраїна

Президент ветував закон про виділення 573,9 млн на завершення будівництва музею Голодомору

#image_title

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.

Ця інформація з’явилася в картці відповідного законопроєкту №9437 на сайті Верховної Ради.

27 липня законопроєкт повернуто до парламенту з пропозиціями глави держави, передає “Українська правда”.

У супровідних документах до законопроєкту та пов’язаних із роботою над ним наразі відсутній текст пропозицій президента.

Нагадуємо:

13 липня Верховна Рада підтримала виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. 

Це збурило суспільство, як і ідея зараз міняти на щиті Батьківщини-Матері герб СРСР на герб України. Багато хто закликав владу вкладати кошти лише в перемогу й життєво необхідні сфери, відновлення пошкодженої інфраструктури, медицину й освіту – але не в музеї, пам’ятники, пішохідні мости й перекладання бруківки, без яких можна обійтися, поки триває війна.

Водночас Олександр Ткаченко, який на той момент був ще міністром культури, вважав доречним витратити під час війни понад 500 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею.

Назріває також скандал щодо заміни на щиті Батьківщини-Матері гербу СРСР. Попри запевнення Міністерства культури, що використання сталі європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту з заміни радянського символу на монументі, а українського виробника – “Запоріжсталь”, відкинули через начебто неналежну якість сталі, виявилося, що останній взагалі нічого не знав про претензії, а всю сталь для виготовлення герба надав безплатно та сплатив за розробку проєкту.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.