Четвер, 7 Грудня, 2023
ПолітикаСвітУкраїна

Глава МЗС: Польща не може погодитися на «мир за землю»

#image_title

«Польща не може погодитися на “мир за землю”, тому що, перш за все, це не польська земля, і, визнаючи суверенітет України, право України на самооборону, ми повністю залишаємо це питання рішенням української влади», — наголосив у середу в ефірі Radio Wnet міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау, “Польське радіо”.

У Джидді, Саудівська Аравія, представники понад 40 країн, у тому числі США, Китаю та Індії, взяли участь у зустрічі, присвяченій нарощуванню підтримки мирного плану, сформульованого президентом України Володимиром Зеленським. Польщу представляв президентський міністр Марцін Пшидач. Росію на переговори не запросили.

Главу МЗС запитали, чи погодиться Польща на «мир за землю». «Польща не може погодитися на “мир за землю”, тому що, по-перше, це не польська земля, це не є земля, яка якимось чином підпадає під польську юрисдикцію, і, визнаючи суверенітет України, право України на самооборону, ми повністю залишаємо це питання рішенням української влади», — сказав Рау.

«Важко уявити мир, заснований на принципах, відмінних від принципів міжнародного права, тобто принципів, які підтверджують право кожної держави на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність», — наголосив глава МЗС. «Якби було таке рішення (…) “мир за землю”, це було б не чим іншим як стимулом не тільки для російського імперіалізму, а й для будь-якої держави, сильнішої за своїх сусідів, проводити політику шляхом, позначеним безжальною агресією», — додав він.

Главу польської дипломатії також запитали про поточний стан відносин з Україною. «Надалі маємо, і все свідчить про те, що маємо спільні геополітичні інтереси, найбазовіші, і вони зводяться до того, щоб не допустити експансії російського імперіалізму, який є загрозою існуванню України, з одного боку, а з іншого — суверенітету і незалежності країн нашої частини Європи», — наголосив він.

Залишити відповідь