Коаліція працюватиме з Військово-морськими силами України та Міністерством оборони для розвитку низки морських можливостей, включаючи розвиток військово-морських сил у Чорному морі, подальшу підготовку українських морських піхотинців та надання патрульних катерів для захисту узбережжя і внутрішніх водних шляхів, передає Польське радіо.
У понеділок, 11 грудня, Велика Британія та Норвегія створили Коаліцію для розвитку Військово-морських сил України, метою якої є забезпечення країни кораблями та іншою технікою, а також навчання українського флоту, про що повідомили в британському міноборони.
Як пояснено в повідомленні, метою є, зокрема, протидіяти загрозі російських морських мін у Чорному морі, що допоможе Україні відновити експорт морським шляхом. Коаліція працюватиме з Військово-морськими силами України та Міністерством оборони для розвитку низки морських можливостей, включаючи розвиток військово-морських сил у Чорному морі, подальшу підготовку українських морських піхотинців та надання патрульних катерів для захисту узбережжя і внутрішніх водних шляхів.
Міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс заявив, що коаліція прагне збільшити довгостроковий військово-морський потенціал України для захисту вод, над якими вона здійснює суверенітет, що також посилить безпеку в Чорному морі. «Як острівна держава з гордою морською історією, Сполучене Королівство та Королівський флот мають особливу можливість підтримати ці зусилля, які стануть частиною серії нових коаліцій, сформованих між союзниками для забезпечення стійких військових зобов’язань на підтримку України», — підкреслив він.
«Оборона України важлива для євроатлантичної безпеки. Зараз Велика Британія, Норвегія та інші країни підтримуватимуть Україну в розвитку її військово-морських сил. Наша мета — сприяти розбудові стійкого потенціалу українських Військово-морських сил. Сподіваюся, що в подальшій роботі Норвегія як морська країна, може зробити свій внесок у формі морського досвіду, нових технологічних рішень та інноваційного мислення», — сказав міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Ґрам під час свого візиту до Лондона.