Вівторок, 16 Квітня, 2024
На росіїРуzкій мірСвіт

ISW: Кремль претендує на право судити громадян країн НАТО

Росія претендує на право судити громадян країн НАТО й колишніх радянських республік за нібито порушення російського законодавства за межами території рф, передає Польське радіо.

Кремль заявляє про право судити громадян країн НАТО й колишніх радянських республік за діяння, скоєні на території цих країн, ніби вони підпадають під дію російського законодавства, — пише американський Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

ISW наголошує, що в середу слідчий комітет росії оголосив вирок, яким засудив громадянина Латвії за участь у боях проти росії на боці української армії як добровольця, а також за плюндрування радянського пам’ятника в Латвії.

За даними слідчого комітету, латишем керувала «політична та ідеологічна ненависть до росії»; суд заочно засудив його до 10 років позбавлення волі.

Раніше МВС росії оголосило в розшук кілька десятків чиновників із країн НАТО за нібито порушення російського законодавства за межами території рф. Як наголошує Інститут, росія не має законних повноважень засуджувати громадян інших країн за нібито порушення російських законів в інших країнах.

За даними ISW, «російські кримінальні звинувачення проти європейських чиновників і громадян можуть бути частиною поточних зусиль росії зі створення інформаційних умов, що виправдовують можливу ескалацію дій росії проти країн НАТО в майбутньому».