Неділя, 14 Липня, 2024
ПодіїСкандал

Вбивство Кірєєва в березні 2022 року та смерть правозахисника Шишова згадані в звіті Держдепу США з моніторингу прав людини в Україні

Державний департамент США в опублікованому звіті про дотримання прав людини в Україні за 2023 рік в розділі “СВАВІЛЬНЕ ПОЗБАВЛЕННЯ ЖИТТЯ ТА ІНШІ НЕЗАКОННІ АБО ПОЛІТИЧНО МОТИВОВАНІ ВБИВСТВА” наголосив, що протягом 2023 року не було жодних повідомлень, які б вказували на те, що уряд України або його агенти вчинили свавільні або незаконні вбивства, включаючи позасудові. Проте лишаються не розслідуваними кілька випадків з минулих років, пише “Консервативна Платформа”..

Так, згадано вбивство Дениса Кірєєва, якого Служба безпеки України публічно називала зрадником, проте який напередодні вторгнення росії попередив українську розвідку про план москви захопити Київ.

Наприкінці року Державне бюро розслідувань (ДБР) продовжило розслідування загибелі в березні 2022 року Дениса Кірєєва, члена делегації, яка вела попередні переговори з Росією. Служба безпеки України (СБУ) нібито вбила Кірєєва після того, як отримала запис, на якому Кірєєв нібито причетний до державної зради. Високопоставлені урядові джерела заперечували будь-які заяви про державну зраду Кірєєва. За даними Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), обставини смерті Кірєєва залишалися нез’ясованими

– йдеться у звіті.

Повідомляється, що розслідування смерті у 2021 році білоруського правозахисника у вигнанні Віталія Шишова (часто повідомляється як Віталій Шишов) тривало до кінця року, без суттєвих оновлень. Шишу зник у 2021 році після того, як покинув свій київський дім, а наступного дня його тіло знайшли повішеним на дереві. Він перебував у Києві з осені 2020 року та допоміг заснувати неурядову організацію (НУО) «Білоруський дім», яка допомагала білорусам, які рятувалися від режиму Олександра Лукашенка.

Також наголошено на необхідності розслідувати вбивства та інші злочини, скоєні під час протестів Революції Гідності у Києві у 2013-14 роках.