Неділя, 14 Липня, 2024
АналітикаПолітика

Інформаційні атаки на військових: дискредитація заради політичних інтересів?

Нещодавня критика військового керівництва України, зокрема з боку Мар’яни Безуглої, викликала хвилю обговорень у медіа та серед експертів. Деякі з них вбачають у цих заявах ознаки інформаційно-психологічних операцій (ІПСО), які можуть бути пов’язані з кремлівськими наративами.

Політолог Володимир Цибулько в ефірі “Прямого” зазначив, що заяви Безуглої синхронізуються з заявами генерала Буданова про початок ІПСО Росії проти українського військового та політичного керівництва. Він вважає, що дії Мар’яни Безуглої є продовженням кремлівських інформаційних моделей, а також критикує владу за недостатню увагу до її заяв.

Одночасно політтехнолог Олексій Голобуцький вказав на те, що влада розпочала інформаційну кампанію з дискредитації українських військових. Він зазначив, що починаючи з січня, в медіапросторі поширюються негативні наративи щодо військового керівництва, спочатку щодо Залужного, а зараз щодо Сирського. Голобуцький впевнений, що ці дії спрямовані на формування негативного ставлення суспільства до військових, щоб у майбутньому запобігти конкуренції з політичними силами, які можуть бути сформовані ветеранами війни.

Експерти також згадують про останні заяви Мар’яни Безуглої з критикою військових, що, на думку Голобуцького, є частиною технологічної діяльності влади. Він вважає, що чинна влада намагається нав’язати негативне ставлення до військових, щоб уникнути конкуренції з політичними силами, які можуть бути представлені або очолювані військовими.

Таким чином, обидва експерти погоджуються, що влада використовує інформаційні кампанії для дискредитації військових з метою захисту своїх політичних інтересів. Це може мати негативні наслідки для обороноздатності країни та суспільної єдності в умовах триваючої війни.