Неділя, 14 Липня, 2024
Інтерв'юПолітикаСвіт

Столтенберґ: Китай повинен відповісти за підтримку росії у війні проти України

Як зазначив генеральний секретар НАТО, Китай «ділиться багатьма технологіями, [такими як] мікроелектроніка, що є ключовими для виробництва росією ракет і зброї, які використовують проти України». Як додав він, у НАТО йде дискусія на тему можливих санкцій проти Китаю за його підтримку росії у війні проти України, передає Польське радіо.

«Якщо вони не змінять свого ставлення, Китай повинен понести відповідальність за підтримку війни росії проти України», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ в інтерв’ю BBC, опублікованому ввечері у понеділок, 17 червня.

За словами Столтенберґа, Пекін намагається «грати на два фронти» — допомагати росії і водночас підтримувати відносини з європейськими союзниками.

«Це неможливо в довгостроковій перспективі», — сказав він BBC під час візиту до Вашингтона.

На запитання, що країни-члени НАТО можуть зробити щодо підтримки Китаєм росії, він відповів, що «йде постійна дискусія» щодо можливих санкцій.

Він підкреслив, що Китай «ділиться багатьма технологіями, [такими як] мікроелектроніка, що є ключовими для виробництва росією ракет і зброї, які використовують проти України».

Він додав, що «на якомусь етапі ми повинні розглянути певні економічні заходи, якщо Китай не змінить свою поведінку».

Столтенберґ також послався на те, що владімір путін, який у травні був у Китаї, у вівторок, 18 червня, поїхав до Північної Кореї та співпрацює з Іраном.

«Росія зараз все більше об’єднується з авторитарними лідерами», — підкреслив він. Генсек нагадав, що Північна Корея відправила в росію артилерійські снаряди, в обмін на які росія надала передові технології для північнокорейських ракет і ядерної програми.