П’ятниця, 16 Травня, 2025
Економіка

Тарифи на електроенергію для населення України не зменшаться

Також припинила діяти формула “Роттердам+”

Ринок електричної енергії в Україні запустився, також відбулися перші торги електроенергією на добу наперед. Про це у Facebook написав віцепрем’єр-міністр Володимир Кістіон.

“Ринок електричної енергії запустився!” – написав він.

За словами Кістіона, вчора відбулися перші торги на ринку “на добу наперед”.

При цьому Кістіон зауважив: “Ціна електроенергії для населення з 1 липня 2019 року залишається незмінною – в середньому 1,08 гривні за кіловат”.

Крім того, від сьогодні, з 1 липня 2019 року, у зв’язку з переходом до нового ринку електроенергії припинилася дія формули “Роттердам+”. Про це пише “Економічна правда”.

У серпні 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, скасувала формулу ціноутворення на електроенергію “Роттердам+”. Проект постанови оприлюднено на офіційному сайті НКРЕКП.

Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили силу, цілий ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики.

У переліку документів, які скасували, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року “Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії”, більш відома під назвою “Роттердам+”.

Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

Залишити відповідь