Понеділок, 20 Травня, 2024
Політика

Парламент Ізраїлю саморозпустився

Позачергові вибори депутатів Кнесету відбудуться в 2019 році.

Про це повідомило радіо Ізраїля Kan.

Кнесет – парламент Ізраїлю – прийняв в середу законопроект про саморозпуск і призначив дострокові вибори на 9 квітня. З 2 січня парламент йде на передвиборні канікули.

Зазначається, що 102 депутати проголосували за розпуск чинного складу палати, двоє утрималися. Після затвердження цього законопроекту Кнесет з 2 січня йде на так звані передвиборчі канікули. Уряд Біньяміна Нетаньяху продовжить працювати до формування в кінці квітня 2019 року нового кабінету за результатами голосування.

Останні опитування громадської думки пророкують перемогу на дострокових виборах 9 квітня партії Нетаньяху “Лікуд”. Нетаньяху очолює ізраїльський уряд третій термін поспіль з 2009 року і четвертий у кар’єрі.

Рішення про розпуск кнесету і проведення дострокових парламентських виборів одноголосно прийняли 24 грудня голови партій, що входять в урядову коаліцію Ізраїлю. Причиною розпуску парламенту стали розбіжності навколо законопроекту про призов ортодоксальних іудеїв в ізраїльську армію. Спочатку парламентські вибори повинні були відбутися у листопаді 2019 року.

Залишити відповідь