Четвер, 30 Травня, 2024
Економіка

РФ розширила заборону на імпорт товарів з України

Росія ввела заборону на ввезення з України ряду промислових і сільськогосподарських товарів, сировини і продовольства.

Відповідну постанову, прийняту 29 грудня, оприлюднено на сайті уряду РФ.

“Підписаною постановою вводиться заборона на ввезення в Росію товарів, країною походження яких є Україна або які переміщуються через територію України, за затвердженим списком”, – йдеться в документі.

При цьому наголошується, що основний обсяг товарів, щодо яких Москва ввела санкції, відноситься до категорії промислових. Втім, до списку також включені сільськогосподарська продукція, сировина і продовольство.

Згідно списку, що додається, РФ заборонила ввозити з України соняшникову, сафлорову, бавовняну олії та їхні фракції; екстракти та соки з м’яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних; готову або консервовану рибу; ікру осетрових та її замінники.

Забороняються кондитерські вироби; шоколад; консервовані овочі, фрукти, горіхи; джеми, фруктове желе, мармелад, фруктове або горіхове пюре, паста; фруктові та овочеві соки.

Забороняється також імпорт пшениці і меслина (суміш пшениці і жита), солодового пива.

Кремль заборонив також ввезення гальки, гравію та щебеню, вапняку, миючих засобів, газових турбін потужністю понад 5 тис. КВт, вироблених або відправлених з території України (при цьому зроблено виняток для турбін цивільних літаків).

Санкції торкнулися також української паперу, шпалер, меблів, сільгоспмашин і обладнання тощо.

При цьому в постанові зазначено, що уряд РФ може прийняти рішення про скасування санкцій, “якщо Україна скасує обмежувальні заходи, введені раніше відносно конкретних російських товарів”.

Росія раніше вже ввела обмеження проти українських компаній і фізичних осіб. Тоді до списку санкцій потрапили 245 осіб і 7 юридичних осіб, в результаті розширення списку під обмеженнями зараз знаходяться 567 фізичних та 75 юридичних осіб.

Залишити відповідь