Вівторок, 21 Травня, 2024
Економіка

Власник АТБ буде добувати уран в Миколаївській області

Власник АТБ Геннадій Буткевич став співвласником ТОВ Атомні Енергетичні системи України.

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

Відзначається, що Буткевичу належить 83,4% акцій компанії. Крім нього ТОВ Атомні Енергетичні системи України володіють харківські бізнесмени Олександр Настенко (8,3% акцій) і Віталій Якименко (8,3%).

Зараз Атомні енергетичні системи України оформлені на започатковану в Делавері (США) компанію U-Tech Energy, її директором значиться Настенко, повідомляє Ліга.

У лютому 2017 року Державна служба геології та надр видала без аукціону Атомної Енергетичної системі України ліцензії на геологічне вивчення та розробку чотирьох родовищ уранових руд в Дніпропетровській і Миколаївській областях.

Ліцензії видані строком на п’ять років.

Нагадаємо, історія з урановими рудниками досить довга. Як повідомляло Інше ТБ, на початку 2017 року ТОВ «Атомні енергетичні системи України» через суд отримала спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд в Україні. Але, судячи з обгрунтування в наказі Держгеонадр від 5 листопада 2018 року, судові розгляди тривали і далі – спрощує пройшли ще кілька судових кіл, в тому числі і Верховний Суд. Тепер дозвіл дано на 3 роки, але, в принципі, це не перевищує 5-річного терміну, визначеного першими судовими рішеннями.

За даними youcontrol, статутний капітал АЕСУ 25 тис. Грн, зареєстровано в серпні 2015 року. На сьогодні власником 100% товариства є «Ю-ТЕК Енерджі» (прописане в штаті Делавер США). На момент заснування Данилу Бєляєву належало 75% «АЕСУ», Олександру Настенко – 12,5%, Віталію Якименко та Роману Дружбіну – по 6,25%. Олександр Настенко сьогодні залишається керівником компанії. При цьому Дружбіна і Настенко в ЗМІ пов’язують з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Протягом найближчих трьох років компанія має намір інвестувати понад 1 мільярд гривень в рамках реалізації проектів розвідки уранових родовищ.

АЕСУ націлена на будівництво міні-реакторів нового покоління, які здатні забезпечити новий рівень безпеки експлуатації АЕС. Малі модульні реактори – одне з найпопулярніших напрямків розвитку атомної енергетики і реакторних технологій в світі, і Україна почала освоєння цього ринку. Зокрема, влітку 2018 АЕСУ і Holtec International (США) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо спільного просування введення малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. Holtec International є одним зі світових лідерів в розробці малих модульних реакторів.

Як повідомляло Iнше ТВ, раніше прокуратура Миколаївської області порушувала кримінальну провадження за фактом підробки товариством з обмеженою відповідальністю документів для видобутку уранових руд на території Михайлівського і Сафоновского родовищ Казанківського району.

У листопаді приватна компанія АЕСУ офіційно отримала дозвіл на розробку уранових руд на Миколаївщині від Держгеонадр.

Залишити відповідь